Powstanie Skweru Daszewickiego

Skwer Daszewicki, dzieje się!

W końcu, w końcu na placyku w centrum naszej wsi zaczyna się coś dziać!

Po paru latach naszych starań o możliwość zagospodarowania tego terenu na ogólnodostępny teren zieleni dla mieszkańców Daszewic, ruszyliśmy z działaniami. W sierpniu tego roku z ogromną pomocą pana Marka Skrzypczaka wytyczyliśmy pierwszą część terenu pod przyszłe zagospodarowanie. Teren jak do tej pory był niezagospodarowany, nieestetyczny a to co go porastało to nieliczne chwasty.

Żeby przyszła zieleń miała jak najlepsze warunki do rozwoju należało usunąć starą słabej jakości wierzchnią warstwę gleby.

Ze środków Stowarzyszenia LD zakupiliśmy oporniki, które pozwolą nam na wyznaczenie pola naszych działań a kilku krzepkich gości sprawiło, że w niedługim czasie znalazły się ładnie poukładane na placu budowy. Adam i Mikołaj dzięki😊

Na sobotnie październikowe przedpołudnie skrzyknęliśmy kilku śmiałków, zebrała się nawet pokaźna grupa chętnych do pomocy. Praca szła pełną parą a ochotnicy mogli liczyć na posiłki regeneracyjne. W ciągu jednego dnia oporniki wyznaczające zasięg pierwszego etapu zagospodarowania Skweru Daszewickiego zostały ułożone! Postępy prac na skwerze możecie też śledzić na Facebooku https://m.facebook.com/LepszeDaszewice/

Przypominamy, że na: https://zrzutka.pl/a5juwa trwa zbiórka pieniędzy na dalsze zagospodarowanie Skweru Daszewickiego bo jeszcze wiele pracy przed nami. Liczymy jak do tej pory na Waszą pomoc, każda złotówka się przyda!!!

Wszystkim, którzy do tej pory przyczynili się do realizacji skweru bardzo, bardzo dziękujemy!!! Przypomnijmy, że projekt powstał dzięki uprzejmości firmy Paulin System, beton przywiozła firma Centrum Ogrodnicze SOCHA a fachową pomoc przy osadzaniu obrzeży udzieliła firma Trawmar. Podziękowania należą się wszystkim osobom pracującym na placu, przemiłym Paniom zapewniającym ciepłą kawę i przepyszną zupę oraz licznym mieszkańcom wspierającym finansowo budowę placu. W szczególności dziękujemy: Sołtysowi Adamowi Monikowskiemu, Darkowi Paprzyckiemu, Krzysztofowi Świerskiemu i synom Jakubowi oraz Krzysztofowi, Krzysztofowi Neumannowi , Remigiuszowi Belakowi, Markowi Walkowiakowi, Sławomirowi Figlerowi, Adrianowi Szupke, Agnieszce Borkiewicz, oraz członkom Stowarzyszenia „Lepsze Daszewice” – Basi Paprzyckiej, Lidii Poniży, Jackowi Godurkiewiczowi, Jerzemu Zalewskiemu, Henrykowi Paprzyckiemu i Robertowi Borkiewiczowi.

Cieszymy się, że mobilizujemy do wspólnych działań coraz szersze kręgi mieszkańców Daszewic. W najbliższą sobotę 10 października będziemy rozwozić ziemię pod nowe nasadzenia. Zapraszamy na placyk wszystkie ręce chętne do pomocy.

Zachęcamy też do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia. Razem, jak właśnie udowodniliśmy, możemy więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *